powrót
agencja interaktywna:
emocni.pl

Strony i sklepy internetowe

W dzisiejszych czasach o pierwszym wrażeniu przeważnie decyduje wygląd, zwłaszcza w przypadku serwisów będących wizerunkową wizytówką dla firm i marek.

 

strony i sklepy internetowe

Jakie serwisy spotykane są zatem w sieci najczęściej?
Wydaje się, że sporo jest wśród nich takich jakich nie powinna posiadać Twoja firma. Współczesne firmy bowiem zważywszy na ogromną, rynkową konkurencję powinny wykazywać się przede wszystkim pomysłowością i oryginalnością, która wyróżni je w tłumie.

 

Jak stworzyć taką właśnie oryginalną i dobrze dopasowaną do odbiorcy stronę lub sklep?
Oczywiście w pierwszej kolejności powinna zostać dobrze prześwietlona pod kątem zainteresowań, upodobań czy poczucia humoru grupy docelowej. Tylko wtedy powstanie realna szansa dobrania komunikatu gwarantującego najefektywniejsze rezultaty.

 

Aby tak się jednak stało warto jest czasem złamać powszechne stereotypy i wyróżnić się z tłumu poprzez opracowanie dedykowanej strategii. Umacniając więc pozycję firmy w Internecie należy w pierwszej kolejności przeanalizować kluczowe kwestie dotyczące jej funkcjonowania poprzez pytania: Jak zdefiniować dokładnie taką treść wokół produktu, której konsument marki będzie poszukiwał w sieci? Jak udostępnić mu tę treść w możliwie najłatwiejszy i najwygodniejszy dla niego sposób? Jak w natłoku internetowych informacji sprawić, że znajdzie i co ważniejsze, że wybierze materiały opublikowane akurat przez nas?

 

Jak widać, należy zawsze zatem pamiętać, że przy obecnej konkurencyjności rynku, stworzenie strategii działania dla nowego serwisu to fundament, bez którego szanse na osiągnięcie wyznaczonego celu są znikome. Kierując swoje kroki do dobrej agencji interaktywnej mamy praktycznie z założenia zagwarantowaną najnowocześniejszą i zawsze zgodną z duchem panujących trendów technologię, to na co należy zatem zwrócić najbaczniejszą uwagę to proces prac wstępnych nad sklepem lub serwisem.
 

Proces twórczy warto jest rozpocząć od wstępnych konsultacji. Ich zadaniem jest analiza  potrzeb i założeń biznesowych na podstawie, których ustalona zostanie później strategia całego projektu. Ulegnie określeniu pożądana grupa docelowa i jej lokalizacja w sieci, a co za tym idzie również sposób w jaki potencjalny odbiorca spotka się z marką. Jeśli strategia zostanie zaakceptowana, dział kreacji przejdzie do stworzenia makiet i wstępnego szablonu. Powstaną propozycje pierwszych treści i zarys pierwszego projektu graficznego. To bardzo ważny i potrzebny proces, któremu warto poświęcić część posiadanej energii, czasu i budżetu. Będzie to bowiem moment decydujący o kształcie i fundamencie przyszłego powodzenia projektowanego sklepu lub serwisu.

Dobra strona czy sklep internetowy powinny również obowiązkowo dawać możliwość nieustającego ich rozwoju i aktualizacji. Dużo rozwiązań, które jeszcze niedawno były uznawane za bardzo skuteczne, kilka miesięcy później w natłoku kolejnych nowych pomysłów nie ma już takiej mocy przebicia. Dlatego trzeba być stale na bieżąco pamiętając, że strona lub sklep internetowy są pierwszą i główną platformą kampanii produktu w sieci.

Choć może to niekiedy dziwić to widoczność przekazu nie jest już głównym wyznacznikiem jego wydajności a najefektywniej sprawdzają się rozwiązania absorbujące trafnie zaadresowanymi treściami. Sprawia to, że każdy serwis lub sklep internetowy muszą być w dzisiejszej dobie obowiązkowo wyposażone w narzędzia umożliwiające dwustronny rodzaj komunikacji oraz prezentację treści zawsze aktualnych i ciekawych dla grupy docelowej. Dbając bowiem o atrakcyjne treści i prowadząc z użytkownikami uczciwy i otwarty dialog, można  stale rozwijać ich lojalność i zainteresowanie.

I tak oto zbliżamy się do storytelling jako contentu doskonałego, czyli inaczej mówiąc opowiadania historii marki. Mowa tu o działaniu, które dzięki użyciu właściwych słów zobrazuje odbiorcy ideę oferowanego asortymentu. Powie konsumentowi kim jest i kim się dzięki czynionemu zakupowi stanie. Opowie mu historię, która pobudzi wyobraźnię i wyzwoli emocje. Rozpocznie angażujący dialog pomocny w utożsamieniu się z marką.

Dobra historia bowiem potrafi łączyć ludzi i ma moc porwania dużej grupy w bardzo krótkim czasie. Stanowi również jeden z najlepszych sposobów na zapamiętanie przekazu. Dobrze opowiedziana może sprawić, że marka stanie się rozpoznawalna a odbiorca zaangażuje swoją uwagę i podzieli się z innymi tym, co właśnie usłyszał.

Do realizacji takich właśnie serwisów „z historią” zapraszamy oferując w tym celu zintegrowany wysiłek emocnych działów projektowania usług ux, dygital, strategii i kreacji oraz content marketingu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że obsługa tej strony internetowej wymaga cookies. Danych w nich zapisanych agencja używa wyłącznie w celach statystycznych wspierających e-marketing. Dowiedz się więcej. Zamknij